Invencie

Šperky

První známky o existenci šperků pochází z Afriky, kde se šperky zdobili lidé již před mnoha tisíci lety. Šperky se vyráběly z tehdy dostupných materiálů: z mušlí, vaječných skořápek, později z kostí, zubů, různých bobulí, kamenů. Šperky měly podobu náramků, náhrdelníků a různých spon a amuletů. Mnohem později se začaly vyrábět z kovu. Nejdříve to byla měď a později i zlato, kterému dávali přednost Egypťané. Zlaté šperky byly znakem luxusu. Při výrobě zlatých šperků začali používat i drahé kameny nebo barevná skla, která poskytovala větší škálu barev.

Postupně se výroba šperků přenesla i do Evropy a na Střední východ. Na výrobu šperků se používalo i stříbro, ale zlato ve spojení s drahými kameny bylo nejčastěji používaným a nejoblíbenějším materiálem. Tato obliba se udržela dodnes.

Zakázková výroba šperků

Pokud chcete mít opravdu originální šperk a máte dobrou představivost, navrhněte si jej a my Vám ho vyrobíme. Zakázková výroba šperků moderního, ale i klasického designu. Jakékoliv šperky vyrobeny japonskou technikou Mokume gane.