Invencie

Zásnubní prsteny

Počátky zásnubních prstenů jsou stejné jako u snubních. Zásnubní prsteny jsou symbolem lásky a nosí se na čtvrtém prstu levé nebo pravé ruky. Předáním zásnubního prstenu prokazoval také ženich své bohatství a schopnost postarat se o svou budoucí ženu. V západní Evropě podle dochovaných záznamů první zásnubní prsten s diamantem daroval arcivévoda Maxmilián Habsburský v roce 1477 Marii Burgundské jako zásnubní dar. Tradicí se stal tento zvyk v západních zemích až v 19. století. Tradiční zásnubní prsteny jsou většinou ozdobeny diamantem, ale je možné jej nahradit i levnějším kamenem např. zirkonem.

Dnes je možné prsten vyrobit ze dvou samostatných kusů. Jedna část je věnována ženě jako zásnubní prsten, když přijímá nabídku k sňatku a nosí se samostatně. Při svatebním obřadu přijímá na stejný prst druhou část prstenu, kdy obě části společně vypadají jako jeden šperk.

Prsteny Invencie

Zaměřujeme se na modernější prsteny, které vyrábíme z klasických drahých kovů (různobarevné zlato, platinu, palladium, stříbro). Na originálnější používáme titan v kombinaci s drahými kovy. V současné době je nejoblíbenějším materiálem bílé zlato.